سرنوشت دانش‌آموزانی که امتیاز هیچ رشته‌ای را نیاورده‌اند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  متوسطه اول متوسطه دوم اخبار آموزش و پرورش
  1. هدایت تحصیلی

  .

  شناسهٔ خبر: 4039699 - دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ -۱۲:۵۳


  جامعه > آموزش و پرورش


  معاون اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزانی که برای هیچ رشته‌ای امتیاز نیاورده‌اند، کمیته هدایت تحصیلی در مناطق آنان را تعیین وضعیت می‌کند.

  محمد مصطفوی دربارهٔ وضعیت دانش آموزانی که قبولی خرداد را دارند اما در هدایت تحصیلی هیچ رشته‌ای را کسب نکرده‌اند به خبرنگار مهر گفت: دانش آموزانی که برای هیچ رشته‌ای امتیاز نیاورده‌اند، کمیته هدایت تحصیلی در مناطق باید آنان را تعیین وضعیت کند.

  وی افزود: در این کمیته به آنان گفته می‌شود که چه رشته‌هایی وجود دارد و دانش آموز با توجه وضعیت، توانایی و شخصیت و آزمون رغبت و استعداد مناسب کدام رشته است.

  معاون اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای نمونه مشاور به دانش آموز می‌گوید که بر اساس بررسی‌ها مناسب کدام است تا کدام رشته را انتخاب کند. ممکن است دانش آموز تمایل نداشته باشد و رشته دیگری را بخواهد، در این صورت اگر آن رشته ظرفیتش تکمیل شده باشد، مشاور باید رشته دیگری را معرفی کند.

  وی افزود» اما ممکن است، دانش آموز اصرار داشته باشد، رشته ریاضی برود در حالی که کف نمره را کسب نکرده، در این صورت می‌تواند در امتحان شهریور شرکت کند و در صورت کسب حد نصاب رشته، رشته تحصیلی ریاضی فیزیک را انتخاب کند.

  نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 ساعت: 8:26
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123